צילום:אורי פולק

צילום:אורי פולק

photo papi small.jpg

 

צילום חתונות זאת אהבה ענקית. למעשה זה חלום שהגשמתי כשאלינה (הכלה הראשונה שלי) הגיעה אליי ושאלה אותי אם אני מצלמת חתונות. עניתי לה שכן, ומאז כבר שנתיים וחצי אני משמחת חתן וכלה (ועוד אנשים על הדרך) ומשאירה מאחוריי זכרונות שמחים ועל זמניים.

הסיפור שלי עם עולם החתונות התחיל לפני, כמעט, 10 שנים.
לאחר החתונה שלנו, התחלתי לעבוד עם הצלם שלנו בעיצוב אלבומים, האהבה שלו למקצוע הלהיבה אותי כל כך שבעקבותיו נהיה לי חלום שיום אחד תהיה לי מצלמה דיגיטלית ואני אצלם חתונות. לקח לחלום הזה כמעט 7 שנים, שלושה תארים וילד אחד קטן ואהוב שנולד, כדי להתגשם.

כל אותן שנים בתחום העיצוב ובעיקר היותי מעצבת טקסטיל, צבע, צורה, קומפוזיציה וחיפוש סיפור היו ערכים שהובילו אותי ואיתגרו אותי בכל פרויקט בו עסקתי. אך זה לא הספיק לי.
ביקשתי להשאיר חותם, זכרון שיישאר הרבה אחרי שאני אסיים לעבוד עליו.
כשאדי נולד, קיבלתי מצלמה במתנה והתחלתי לצלם. ואז יום אחד גיליתי שאני מצלמת ליותר ויותר אנשים והבנתי ש"הגעתי הביתה".

היום, אני עוסקת בעיקר בכל מה שקשור לתיעוד אנשים. בשמחתם, ברגעיהם המאושרים ביותר.
העובדה שאנשים בוחרים בי לתעד אותם ולהיות איתם ברגעים כה אינטימיים אינה מובנת מאליה ומרגשת אותי כל פעם מחדש.
לדעת שהצלחתי להקפיא רגע קסום, להעביר את התחושה, לגרום לצופים בתמונות להרגיש כאילו הם היו חלק מהחגיגה, גורמים לי לאושר גדול. 

האהבה הזאת יחד עם הנסיון הרב שיש לי בעולם העיצוב, הם שמאפשרים לי להתבונן ולגשת לצילום חתונות, ממקום של מעצב שמגיע אליו לקוח ומבקש ממנו לייצר לו מוצר ייחודי.

לכל אירוע שאני מצלמת מלווה תהליך הכנה שמתחיל בפגישה עם הזוגות. לאחריה, נבנה לוח השראה כדי שאוכל להבין מה הוויב שאני רוצה להעביר בתמונות.קצת לפני החתונה נשלח שאלון לזוגות שיורד לפרטים הקטנים ומטרתו היא שאגיע הכי מוכנה שאפשר לחתונה.
התהליך הזה משמש אותי רבות גם בתהליך העריכה של התמונות והעיצוב של כל התוצרים.

חשוב לי מאוד שלכל חתונה יהיה את האופי שלה ואת הסיפור שלה. מעבר לזוג שכמובן מביא את הדינמיקה והאישיות שלו, ההתייחסות הינה ברמת הצבעוניות, הקומפוזיציה והצורה בה אני בוחרת לצלם.

ולפני שאתם ממשיכים לטייל פה, בעולם שלי, משהו קטן נוסף.

אני מניחה שחלקכם קצת מותשים מהתנהלות בעולם הזה. הוא לא פשוט והוא בעיקר רווי. התעשייה הזאת מלאה בנותני שירות ואנשי מקצוע סופר טובים. כאלה שמעבר להיותם סופר מקצועיים, האהבה שלהם למקצוע כל כך גדולה שרואים את זה בכל פעולה ופעולה שלהם. אל תתפשרו עליהם. הקיפו עצמכם בנותני שירות שאתם סומכים עליהם בעיניים עצומות. כאלה שידעו לפתור ולאלתר בכל רגע נתון פתרון ולהוריד מכם התעסקויות מיותרות.

ובהקשר אלינו הצלמים, חשוב שתזכרו כמה דברים לפני שאתם סוגרים צלם. הצילום של האירוע הוא הדבר היחיד שיישאר אצלכם אחרי. הצורה שבה בסופו של דבר תזכרו את האירוע שלכם, ללא קשר לאיכותו, היא דרך העיניים של הצלם. תבחרו צלם שתאהבו את הסיפור שהוא מספר דרך התמונות. ומשהו אחד אחרון, הצלם הוא הספק היחיד שמבלה איתכם בין 12-15 שעות באותו יום. ברגעים היותר שמחים והפחות של היום הזה. צריך להיות לכם נעים איתו. אתם צריכים להכיר אותו. הוא צריך להיות סוג של חבר מלווה באותו יום.

 

אז שיהיה לכם המון המון מזל טוב ונתראה על רחבת הריקודים!